Ekotoxikologická databáze

Vážení uživatelé, kolegové, přátelé, ... milé děti,
na tomto místě jsme připravili některé užitečné rady pro práci s databází.

  1. Používejte WWW prohlížeč respektující XHTML 1.0 W3C (např. MS Internet Explorer [verze 5.x a vyšší])
  2. Vyhledávejte podle CAS N° (EEC, ES) - je to nejrychlejší
  3. Používejte názvy chemických látek - v databázi nenajdete žádné záznamy pokud zadáte ropné látky, oleje, těžké kovy. Hledejte konkrétní látky benzen, toluen, dekan, kyselinu olejovou, olovo, kadmium, fluoridový aniont. Hledáte-li podle českého názvosloví používejte diakritiku (háčky & čárky) a UIPAC názvosloví (kyselina ethanová, methanal, 2-propanol, ethyl ester kyseliny ...).
  4. Zadávejte univerzální část názvu - nejste-li si jisti přesným názvem (zástupné znaky * používejte až naposled).
  5. Využijte přesnější hledání - pokud jste nenalezli hledanou látku podle názvu zkuste hledat podle přesnějšího hledání. K dispozici je hledání podle až 5-ti částí názvu, sumárního vzorce (nebo jeho části) nebo podle molekulové hmotnosti. Dále je možno hledat podle EEC, ES, CAS čísla nebo jeho části.
  6. Látka nalezena, ale chybí údaje - na světě jsou identifikovány desítky milionů chemichých látek (viz CAS ), pouze u malého zlomku z nich jsou dostupné detailní informace. V současné době není možnost databázi rozšiřovat (nejsou ani lidské ani finanční zdroje...), takže služba dohledávání informací není k dispozici.
  7. Externí využití - databáze je otevřená využití na Internetu, pokud budete chtít využít našich informací pro Vaše potřeby máte dvě možnosti.
Děkuji za pochopení.
© 1996-2017 RNDr. Pavel Piskač, Vilém Čermák

Valid XHTML 1.0!Valid CSS